Matura 2017. W piątek egzamin z matematyki

05.05.2017 07:59

W piątek 5 maja 2017 roku licealiści podejdą do drugiego obowiązkowego egzaminu maturalnego. Tym razem będzie to matematyka.

Matura 2017. W piątek egzamin z matematyki

fot. Arkadiusz/Stankiewicz/Agencja Gazeta

Matura 2017: matematyka. Co będzie? [PRZECIEKI] Dowiedz się więcej Matura 2017: matematyka. Co będzie? [PRZECIEKI]

O godzinie 9.00 abiturienci rozpoczną zmagania z arkuszem maturalnym z matematyki na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań będą mieli 170 minut. Po południu o godzinie 14:00 rozpoczną się egzaminy z wiedzy o tańcu. Matura rozszerzona z matematyki zaplanowana jest na 9 maja.

Matura 2017: język polski poziom podstawowy [ARKUSZE] Dowiedz się więcej Matura 2017: język polski poziom podstawowy [ARKUSZE]
cke

Do obowiązkowego egzaminu z matematyki przystąpi 340 tysięcy abiturientów. Będą to też uczniowie, którym nie powiodło się w minionych latach.

Matura 2017: język polski poziom rozszerzony [TEMATY, ARKUSZE]. Co było? Dowiedz się więcej Matura 2017: język polski poziom rozszerzony [TEMATY, ARKUSZE]. Co było?

Tegoroczni maturzyści po raz pierwszy mogą się odwołać od wyników egzaminu do niezależnych arbitrów. To pomoże wielu osobom uniknąć "zawalenia" roku i uzyskać drugą szansę. 

Matura 2017. Jak odwołać się od wyniku? Dowiedz się więcej Matura 2017. Jak odwołać się od wyniku?

Poza tym Ministerstwo Nauki ma zapłacić uczelniom, które przyjmą najlepszych maturzystów. - Wypłacimy uczelniom 82 mln zł, by zachęcać je do starań o wybitnie uzdolnionych absolwentów - zapowiedziała wiceminister nauki Teresa Czerwińska. 

Licealiści muszą obowiązkowo podejść do sześciu egzaminów: pisemnych na poziomie podstawowym z języka polskiego, obcego i matematyki, ustnych z języka polskiego i obcego, a także pisemnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Egzaminy podstawowe zdaje się od progu 30 proc. Rozszerzone nie mają takiego wymogu. Można zdobyć mizerną liczbę punktów (lub nawet skończyć z wynikiem zerowym).

Dodatkowe terminy pisemnych i ustnych egzaminów wyznaczono od 1 do 20 czerwca. Wyniki matur zostaną ogłoszone 30 czerwca. Maturalne egzaminy poprawkowe pisemne odbędą się 22 sierpnia, a ustne w dniach 23-25 sierpnia.

RadioZET.pl/KM