Petru ostro o Schetynie. "Gdyby był poważny, to rozmawiałby z innymi partiami"

21.03.2017 07:09

Opozycja powinna działać razem we wszystkich najważniejszych sprawach - m.in. o tym mówi lider Nowoczesnej Ryszard Petru w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Petru ostro o Schetynie. "Nie traktuje go poważnie"

fot. Flickr

Ryszard Petru pytany w wywiadzie o to, czy Nowoczesna traktuje kandydaturę Schetyny na premiera poważnie, odpowiedział: - Nie, bo gdyby był poważny, to wcześniej doszłoby do uzgodnień PO z innymi ugrupowaniami i tworzenie wspólnego expose. Wariant: zapowiadamy wniosek, zgłaszamy kandydata na premiera i czekamy aż go poprzecie jest złym prognostykiem na przyszłość.

Ryszard Petru Dowiedz się więcej Petru napisał list do Europejczyków. "Polski rząd nie reprezentuje większości Polaków"

Dopytywany, czy Nowoczesna nie zagłosuje za odwołaniem rządu Beaty Szydło, Petru stwierdził: - Rząd Beaty Szydło nie może liczyć na poparcie Nowoczesnej, ale też w ciemno nie poprzemy wniosku Platformy. Najpierw musimy poznać expose i później zdecydujemy na posiedzeniu klubu.

Zagłosuj

Czy Grzegorz Schetyna byłby dobrym premierem Polski?

Z kolei na pytanie o to, "od czego Nowoczesna uzależnia poparcie dla wniosku PO" - jej lider odparł: - Jeśli w expose Schetyny znajdzie się np. propozycja kolejnego skoku na OFE, by sfinansować nowe obietnice wyborcze, to trudno liczyć na nasze poparcie. Na pewno nie poprzemy PO bezwarunkowo.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET
- Kandydat na premiera, który wie, że przegra, raczej się osłabia, a nie umacnia - podsumował Petru jedną z odpowiedzi na pytanie "Rz".

RadioZET.pl/PAP/MaAl