Rutkowski pozywa do sądu dziennikarkę Anitę Gargas i TVP

19.05.2017 19:07

Krzysztof Rutkowski wytoczył proces dziennikarce Anicie Gargas oraz Telewizji Publicznej. Wszystko z powodu programu „Magazyn śledczy”, który został wyemitowany w środę (17. maja) w TVP1.

Rutkowski pozywa do sądu dziennikarkę Anitę Gargas i TVP

fot. East News

Dziennikarskie śledztwo TVP

Program Telewizji Polskiej o okolicznościach tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk nie przypadł byłemu detektywowi do gustu. – Wraz z mecenasem Maciejem Morawcem składam dziś w sądzie w Warszawie akt oskarżenia przeciwko dziennikarce TVP o nazwisku Anita Gargas. Oraz Telewizji Publicznej, która dopuszcza ją do przekazywanie na antenie tej utrzymywanej z pieniędzy podatników stacji, kłamliwych informacji na mój temat  i m.in. sprawy śmierci Karoliny Kaczorowskiej w Karpaczu – komentował Krzysztof Rutkowski.

Magdalena Żuk nie leczyła się psychiatrycznie. Chodziła jedynie na spotkania "DDA" Dowiedz się więcej Magdalena Żuk nie leczyła się psychiatrycznie. Chodziła jedynie na spotkania "DDA"

Rutkowski pewny swoich tez

W „Magazynie śledczym” TVP działania Rutkowskiego zostały pokazane w negatywnym świetle. Były poseł Samoobrony stwierdził, że śmierć Magdaleny Żuk i modelki Karoliny Kaczorowskiej w żadnym stopniu nie są ze sobą powiązane, a 27-latka w Egipcie zmarła, ponieważ w wyniku załamania nerwowego targnęła się na swoje życie. Tymczasem dziennikarze śledczy TVP oraz Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze badają sprawę między innymi pod kątem morderstwa. Śledczy nie wykluczają również, że śmierć polskiej turystki powiązana jest z zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się handlem ludźmi. W ostatnich dniach wiele osób obserwujących śledztwo komentowało, że Polka leczyła się psychiatrycznie. Dziennikarze TVP dotarli jednak do informacji, że Magdalena Żuk w latach 2009-2011 uczestniczyła jedynie w spotkaniach "DDA" (Dorosłe Dzieci Alkoholików).

Międzynarodowe śledztwo w toku

Powyższe okoliczności wyklucza Rutkowski, mimo, że międzynarodowe śledztwo polskiej i egipskiej prokuratury wciąż trwa. – W najbliższym czasie opublikujemy na naszym portalu video-wywiad z Krzysztofem Rutkowskim. Odniesie się w nim do aktualnych, niebywałych informacji mnożących się w mediach na temat sprawy. I o krokach prawych, które zamierza podjąć wobec osób go pomawiających m.in. w Telewizji Publicznej – czytamy na portalu Patriot24.pl.

Poniżej przedstawiamy możliwie dokładny zapis tego, co działo się z 27-latką od momentu wylotu (25. kwietnia, godz. 20:20) do śmierci w szpitalu w Hurghadzie (30 kwietnia, godz. 17:30):

Co się działo z Magdaleną Żuk dzień po dniu [ANALIZA] Dowiedz się więcej Co się działo z Magdaleną Żuk dzień po dniu [ANALIZA]

RadioZET.pl/Newsbook.pl/Patriot24.pl/strz