Nie będzie metropolii warszawskiej? Sasin nie wyklucza wycofania projektu

21.04.2017 21:16

W przyszłym tygodniu podsumujemy konsultacje ws. projektu PiS dot. utworzenia metropolii warszawskiej; ich wynik będzie drogowskazem; nie wykluczamy żadnej opcji; być może projekt, będzie mocno zmieniony albo nawet będzie musiał być wycofany - powiedział w piątek Jacek Sasin (PiS).

Nie będzie metropolii warszawskiej? Sasin nie wyklucza wycofania projektu

fot. East News

Sasin był pytany w TVP Info, co zamierza zrobić PiS, jeśli referenda w kolejnych podwarszawskich gminach, dotyczące włączenia ich do metropolii warszawskiej, zakończą się podobnie, jak to w Legionowie, gdzie mieszkańcy opowiedzieli się przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Zagłosuj

Metropolia warszawska to dobry pomysł?

Wśród kilkunastu gmin, które już zdecydowały się iść w ślady Legionowa i organizują referenda w sprawie projektowanej przez PiS metropolii warszawskiej, są m.in.: Błonie, Babice Stare, Nieporęt, Konstancin-Jeziorna, Wieliszew i Michałowice - referenda odbędą się tam w maju i czerwcu. Według Sasina przeprowadzenie tych referendów w obecnym momencie nie ma sensu, jest "tylko i wyłącznie wyrzucaniem w błoto publicznych pieniędzy", ponieważ nie wiadomo jeszcze, jaki będzie ostateczny kształt projektu.

Legionowo nie chce przyłączyć się do Warszawy. Znamy wyniki referendum Dowiedz się więcej Legionowo nie chce przyłączyć się do Warszawy. Znamy wyniki referendum

- Złożyliśmy jako posłowie pewien projekt, który jest zaczynem do dyskusji; projekt, który - od razu to zakładaliśmy - będzie podlegał daleko idącym zmianom w wyniku tej dyskusji, w wyniku konsultacji - powiedział poseł PiS. Pytany, czy metropolia warszawska wcale "nie musi okazać się rzeczywistością", przytaknął. - My słuchamy obywateli. Nie będziemy na pewno żadnych rozwiązań wprowadzać wbrew temu, czego oczekują mieszkańcy, czego oczekują obywatele Warszawy i podwarszawskich gmin. Słuchamy ludzi, a to, co nam powiedzą trakcie konsultacji, będziemy realizować - podkreślił Sasin.

RadioZET.pl/PAP/MAAL