Wypadek kolejki linowej we Wrocławiu. Dźwig uderzył w wagonik

Środa, 5 Marca 2014
drukuj A A
Wypadek kolejki linowej we Wrocławiu. Dźwig uderzył w wagonik Wypadek kolejki linowej we Wrocławiu. Dźwig uderzył w wagonik
Wypadek kolejki linowej we Wrocławiu. Dźwig uderzył w wagonik

fot. Politechnika Wrocławska

Dźwig przewożony na barce uderzył w wagonik kolejki gondolowej nad Odrą. Nikomu nic się nie stało, ale Polinka nie kursuje. 

Polinka, czyli wrocławska kolej gondolowa, łączy kampus główny Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i usytuowany na przeciwległym brzegu kompleks badawczy Geocentrum.

Jak poinformował Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, dźwig zaczepił o jeden z wagoników i uszkodził w nim drzwi oraz szybę.

- Wagonik został bezpiecznie sprowadzony do stacji. Na szczęście nikomu nic się nie stało - dodał Charytoniuk. W związku z wypadkiem powiadomiona została policja oraz Urząd Żeglugi Śródlądowej.

Zdaniem świadków przewożony na barce dźwig miał podniesione ramię i był zbyt wysoki. Jest też nagranie, na którym widać, że po zderzeniu obniża on ramię na dopuszczalną wysokość.

Inspektorzy transportu drogowego mają zdecydować, czy nieuszkodzony wagonik kolejki linowej będzie kursować pojedynczo; uszkodzony wagonik prawdopodobnie będzie musiał zostać wymieniony.

Kolej linowa Polinika została uruchomiona w październiku 2013 r. i ma około 450 metrów długości. Pomiędzy dwoma brzegami Odry kursują dwa wagoniki, które jednorazowo mogą przewieźć 15 osób. Dla studentów i pracowników Politechniki Wrocławskiej przejazd jest darmowy.

PAP/Radio ZET/AKL

do góry
%s1 / %s2
- +