Sondaż na Wyspach: Większość Brytyjczyków żałuje zagłosowania za Brexitem

27.04.2017 14:33

Po raz pierwszy, od kiedy Brytyjczycy zagłosowali za opuszczeniem Unii Europejskiej, wynik sondaży wskazuje, że większość z nich żałuje tej decyzji i twierdzi, że Brexit negatywnie odbije się na postrzeganiu Królestwa na arenie międzynarodowej. Wyniki sondażu ośrodka YouGov opublikował w czwartek dziennik "The Times”.

Sondaż na Wyspach: Większość Brytyjczyków żałuje zagłosowania za Brexitem

fot. Pexels.com

W sondażu Brytyjczycy musieli odpowiedzieć na pytanie: "Patrząc wstecz, czy myślisz, że Zjednoczone Królestwo miało rację, czy nie, głosując za wyjściem z Unii Europejskiej?" 45 proc. ankietowanych odpowiedziało, że tak, 43 proc. poparło decyzję o opuszczeniu wspólnoty, a 12 proc. było niezdecydowanych.

JP Morgan chce się przenieść z Londynu do Warszawy. 2,5 tys. nowych miejsc pracy Dowiedz się więcej JP Morgan chce się przenieść z Londynu do Warszawy. 2,5 tys. nowych miejsc pracy

Obawy Brytyjczyków

– Po raz pierwszy zdarza się, że większość twierdzi, że referendum zakończyło się niedobrym rezultatem – zauważa "The Times", podkreślając, że kwestia Brexitu wciąż dzieli kraj. Według dokładnych wyników sondażu, 36 proc. ankietowanych jest zdania, że opuszczenie UE negatywnie wpłynie na znaczenie Wielkiej Brytanii na arenie międzynarodowej. Sondaż przeprowadzono na grupie 1590 dorosłych obywateli Wielkiej Brytanii.

Nestle przenosi produkcję wafelków do Polski. Brytyjczycy stracą 300 miejsc pracy Dowiedz się więcej Nestle przenosi produkcję wafelków do Polski. Brytyjczycy stracą 300 miejsc pracy

23 czerwca 2016 roku w referendum 52 proc. Brytyjczyków opowiedziało się za opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Pod koniec marca bieżącego roku rząd Theresy May uruchomił procedurę wyjścia z UE. Negocjacje w tej sprawie mają potrwać dwa lata.

RadioZET.pl/PAP/strz