Szokujące wyznania z Czeczenii: rodzice zmuszeni do zabijania homoseksualnych synów

05.05.2017 08:58

Rodzice homoseksualnych synów mieli być zmuszani do ich mordowania - donoszą uciekinierzy z Czeczenii. Szokujące wspomnienia anonimowych świadków cytuje zagraniczna prasa.

Szokujące wyznania z Czeczenii: rodzice zmuszeni do zabijania homoseksualnych synów

fot. Sputnik/East News

W kaukaskiej republice Czeczenii ma trwać prawdziwe "polowanie na gejów". Światem wstrząsnęły doniesienia z Czeczenii, jakoby miały tam funkcjonować obozy koncentracyjne gejów. Teraz do opinii publicznej spływają kolejne szokujące informacje od czeczeńskich uciekinierów.

Obóz koncentracyjny dla gejów w Czeczenii. Brutalne przesłuchania i tortury Dowiedz się więcej Obóz koncentracyjny dla gejów w Czeczenii. Brutalne przesłuchania i tortury

Władze Czeczenii miały szantażować rodziny proponując im "ultimatum". Rodzice mogli wybrać, czy oni zabiją homoseksualnego syna, czy zrobi to aparat urzędniczy. Jest to przedstawiane w formie "szansy" na oczyszczenie dobrego imienia rodziny. 

Egzekucję poprzedzają długie tortury. Ofiary są rażone prądem, odbiera się im jedzenie i poniża się je psychicznie. 

- Ściągnęli mi ubrania, trzech strażników biło mnie, a jeden nagrywał to na komórkę. Potem zaczęli kopać. Złamali mi też szczękę - opowiada jedna z ofiar.

W ubiegłym tygodniu brytyjski parlament miał poznać plany Kadyrowa, który - wedle doniesień - zamierza wyeliminować gejowską społeczność do końca maja. Wcześniej jednak utrzymywał, że Czeczenia nie prześladuje homoseksualistów, bowiem "nie ma ich na tym terenie". Potwierdził to minister spraw zagranicznych Alan Duncan.

7 maja przed ambasadą Rosji w Warszawie odbędzie się w tej sprawie konferencja środowisk LGBT.

RadioZET.pl/France24/KM