JP Morgan chce się przenieść z Londynu do Warszawy. 2,5 tys. nowych miejsc pracy

26.04.2017 17:47

JP Morgan, jeden z największych holdingów finansowych na świecie, chce przenieść część swojej działalności z londyńskiego City do Warszawy. W stolicy miałoby powstać centrum zatrudniające 2,5 tys. osób – informuje Reuters.

JP Morgan chce się przenieść z Londynu do Warszawy. 2,5 tys. nowych miejsc pracy

fot. EastNews

Zaawansowane rozmowy

Agencja, powołując się na anonimowe źródło, poinformowała o planach JP Morgan. Rozmowy w sprawie przeniesienia części działalności z Londynu do Warszawy mają być w zaawansowanym stadium. Przedstawiciele bankowego giganta mieli odwiedzić już Warszawę i ponoć mają już na oku biurowiec, w którym powstanie największe tego typu centrum w kraju.

Poza Warszawą JP Morgan miał interesować się też Wrocławiem i Budapesztem, jednak wybór padnie najprawdopodobniej na stolicę Polski. Tylko tam jest wystarczająco pojemny rynek pracy - podaje Reuters.

Nestle przenosi produkcję wafelków do Polski. Brytyjczycy stracą 300 miejsc pracy Dowiedz się więcej Nestle przenosi produkcję wafelków do Polski. Brytyjczycy stracą 300 miejsc pracy

Bolesne konsekwencje Brexitu

JP Morgan Chase & Co to jeden z największych holdingów finansowych na świecie z aktywami wartymi 2,5 biliona dolarów (dane z 2012 r.). Jest liderem w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz usługach dla klientów biznesowych. Jeśli plany, o których pisze Reuters, wejdą w życie, w stolicy przybędzie 2,5 tysiąca nowych miejsc pracy. Pierwsi mieliby znaleźć zatrudnienie jeszcze w tym roku. Wiele wskazuje na to, że obawy Brytyjczyków, że po Brexicie firmy będą wycofywać się z Wysp, były uzasadnione.

RadioZET.pl/Money.pl/Reuters/Wikipedia/strz