Wędliny Morlin i Krakusa zniknęły ze sklepów, producent uspokaja

Produkty są w pełni bezpieczne – zapewnia firma Animex, która produkuje wędliny marek Krakus i Morliny. W ostatnim czasie niektóre z produktów zostały wycofane ze sklepów, ponieważ w mięsie wykryto antybiotyk.

„Przekroczenie normy w mięsie surowym stwierdzono w jednej tuszy surowca, co jednak w żaden sposób nie oznacza, że można mówić także o przekroczeniu norm w produkcie. Wędliny są poddawane w trakcie produkcji wielu obróbkom technicznym i termicznym co powoduje, że finalny produkt jest całkowicie bezpieczny.  Warto dodać, że zakwestionowano 1 sztukę żywca wobec 4600 sztuk przywiezionych tego dnia do zakładu” – informuje firma w wydanym w piątek oświadczeniu.

Jak dodaje, produkty zostały wycofane ze sklepów „dobrowolnie” i „w trosce o wysoką jakość oferowanych przez siebie produktów”.

Proces wycofywania wędlin rozpoczął się na początku sierpnia. Problem dotyczył produktów w sklepach sieci Żabka, Biedronka i Selgros.

We wszystkich przypadkach powodem wycofania mięsa z obrotu było przekroczenie dopuszczalnego poziomu antybiotyku doksycykliny w przebadanych próbkach mięsa.

Radio ZET/MW

Więcej: