Gdzie po najtańsze zeszyty, długopisy i piórniki? [PORÓWNANIE CEN]

Już niedługo wrzesień, a co za tym idzie pierwszy dzień w szkole. W czwartek 1. września większość uczniów po dwumiesięcznej przerwie znów przekroczy budynek szkoły. Ich rodzice muszą być jednak przygotowani na spore wydatki. Gdzie zrobić zakupy, zanim zabrzmi pierwszy dzwonek? Które sklepy mają najlepszą ofertę? Sprawdziliśmy!

Zeszyty, długopisy, mazaki, piórniki – lista przyborów szkolnych zdaje się nie mieć końca. Trudno odmówić swojemu dziecku kolejnej linijki czy cienkopisu do kolekcji, nawet jeśli wiemy, że te z zeszłego roku wciąż nadają się od użycia. Ale jak tu sprzeciwić się, gdy wiemy, że nasza latorośl uwielbia malować, liczyć albo kaligrafować? No a to wszystko niestety kosztuje. I to sporo. Dlatego dla najbardziej oszczędnych rodziców przygotowaliśmy listę sklepów, gdzie zakupy przed pierwszym dzwonkiem zrobi się najtaniej. 

Kuszącą ofertę dla uczniów i ich rodziców przygotowała Biedronka. Tutaj porządny kołonotatnik A4 dostaniemy za 13,99. Sporo, ale kołonotatnik jest dobrej jakości i może posłużyć dzieciom dłużej niż zwykły zeszyt w miękkiej oprawie. W Biedronce dostaniemy także dobrej jakości zeszyty A4 w twardej okładce z tworzywa sztucznego – też za 13,99 zł. Za brulion A5 w twardej okładce trzeba zapłacić 1,99 zł, a za zeszyt w miękkiej – 1,29 zł. Oprócz tego w ofercie Biedronki znajdziemy też mnóstwo długopisów, zakreślaczy i ołówków. I to wszystko w całkiem zachęcających cenach – opakowanie (4 sztuki) długopisów żelowych to koszt 4,49 zł, cienkopisów (8 sztuk) – również 4,49 zł, a za zestaw 3 długopisów trzeba zapłacić 6,99 zł. W ofercie dyskontu znajduje się też mnóstwo innych produktów dla uczniów – od naklejek samoprzylepnych po drukarki i.. telefon komórkowy (Telefon myphone Q-smart II za 329 zł).

O ofercie adresowanej do najmłodszych nie zapomniał także Lidl. Tutaj za zeszyt A5 w okładce laminowanej zapłacimy 1,39 zł, a za cieniutki zeszyt w miękkiej okładce (16 stron) jedyne 69 groszy. Zeszyt A4 w okładce laminowanej z połyskiem kosztuje w Lidlu 2,99, a za kołozeszyt A4 (100 kartek) lub A5 (160 kartek) – 4,99 zł. Ale to nie wszystko! W dyskoncie znajdziemy także plecaki marki Puma (59,90 zł), regał dziecięcy (89,90 zł) oraz keyboard Yamaha (199 zł).

Produktów dla uczniów nie brakuje także w Auchan. Zestaw 24 kredek kolorowych kosztuje tutaj 4,29, jeden cienkopis – 99 groszy, a zeszyt w laminowej okładce A5 – 5,49 zł. W ofercie francuskiej sieci znajdziemy też m.in. worek dla dzieci Puma (19,29 zł), słowniki z rozmówkami (23,99 zł) oraz komplet pościeli dla młodego naukowca z wizerunkiem Einsteina (54,99 zł). Jest w czym wybierać!

O najmłodszych nie zapomniało także Tesco. Rozpiętość cen plecaków jest tutaj spora – od 39,99 (plecak szkolny licencyjny) do 169 złotych za porządny tornister z ulubioną postacią bajki (np. Star Wars). Warto rozważyć zakup kompletu zeszytów (za 5 grubych zeszytów A5 trzeba zapłacić jedynie 5 złotych, co daje nam cenę złotówki za zeszyt!). 

Korzystne oferty znajdziemy też w wielu innych marketach i dyskontach. Jeśli złapaliście dobrą okazję, koniecznie napiszcie o tym w komentarzu.

Radio ZET/SI