Dorota Wellman do posła PiS: Pięto, zasługujesz na oślą ławkę

Dorota Wellman znana jest z ciętego języka oraz wypowiedzi, które nie wszystkim przypadają do gustu. Tym razem postanowiła odnieść się do wypowiedzi Stanisława Pięty, posła PIS, o Władysławie Bartoszewskim. Napisała kilka ostrych słów!

– Władysław Bartoszewski nie powinien być wyczytany podczas apelu pamięci. Nie wiadomo dlaczego został zwolniony z Auschwitz – powiedział poseł Stanisław Pięta w programie „Rzecz o Polityce" nadawanym w internetowej telewizji dziennika „Rzeczpospolita", tuż przed obchodami rocznicy powstania warszawskiego. 

Sugestia, jakoby profesor Bartoszewski mógł współpracować z hitlerowcami, bardzo nie spodobała się dziennikarce Dorocie Wellman. Odniosła się ona do tej kontrowersyjnej wypowiedzi w felietonie dla „Wysokich Obcasów".
– Jakiś Pięta twierdzi, że Władysław Bartoszewski to podejrzana postać. Że uciekł z obozu koncentracyjnego i pewnie kolaborował z Niemcami. Że nie zasługuje na to, by Go wspomnieć w rocznicę powstania warszawskiego. Pośle Pięto, zasługujesz na oślą ławkę, bo twoją, nomen omen, piętą achillesową jest znajomość historii Polski. Nie dorastasz Profesorowi Bartoszewskiemu do pięt. Nigdy nie będziesz miał takich zasług dla Ojczyzny jak On. Nigdy Mu nie dorównasz przenikliwością i inteligencją. Nigdy świat o tobie nie usłyszy – napisała oburzona dziennikarka.

Radio ZET/SI/Wysokie Obcasy