Kaczyński o Smoleńsku: całkowita racja jest po naszej stronie

Musimy pamiętać, że ci, którzy - wydawałoby się - już się cofnęli, tak naprawdę chcą walczyć dalej – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w środę w czasie miesięcznicy smoleńskiej. 

Jak każdego dziesiątego dnia miesiąca na stołecznym Krakowskim Przedmieściu zorganizowano przemarsz osób chcących upamiętnić ofiary katastrofy w Smoleńsku. W czasie wiecu przed Pałacem Prezydenckim prezes  PiS w ostrych słowach skrytykował zapowiedź władz Warszawy o usunięciu tablicy poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu.

– Chcą przeciwstawiać się prawdzie o Smoleńsku i uczczeniu ofiar Smoleńska. Wobec tego wyzwania musimy stanąć z całą determinacją – powiedział Kaczyński.

– Musimy wiedzieć, że racja, całkowita racja, jest po naszej stronie. Jeśli trzeba będzie tę rację umocnić poprzez ustawy, to z całą pewnością to uczynimy – dodał.

W środę wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak ogłosił, że sprzed warszawskiego ratusza ma zniknąć głaz, na którym wisi tablica poświęcona Lechowi Kaczyńskiemu. Urząd miasta domaga się także, by słowo „poległ” na tablicy zostało zastąpione słowem „zginął”

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: