„Dla Boga liczysz się Ty, nie moda”. 2,5 mln osób na mszy z udziałem papieża

W Campusie Misericordiae w Brzegach trwa msza św., kończąca Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. – Bóg liczy na ciebie z powodu tego, kim jesteś, a nie z powodu tego, co masz – powiedział papież Franciszek w czasie homilii. Według organizatorów bierze w niej udział 2,5 mln osób.

– W Jego oczach nic nie znaczy, jak jesteś ubrany, czy jakiego używasz telefonu komórkowego; dla Niego nie jest ważne, czy podążasz za modą. Liczysz się Ty – powiedział do zebranych papież. – Jezus pragnie przybliżyć się do życia każdego człowieka, przebyć do końca naszą drogę, aby Jego życie i nasze życie spotkały się naprawdę – podkreślił.

Na początku mszy papieża przywitał gospodarz miejsca kard. Stanisław Dziwisz. W czasie liturgii - podobnie jak podczas ceremonii otwarcia Światowych Dni Młodzieży i podczas powitania papieża - zabrzmiał język staro-cerkiewno-słowiański – dla przypomnienia roli kościołów wschodnich w Europie.

W mszy uczestniczą przedstawiciele najwyższych władz, m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki,  szefowa kancelarii premier Beata Kempa i szef MSZ Witold Waszczykowski. Jest też obecny prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Niedzielna msza nawiązuje do sakramentu chrztu świętego. Jej uczestnicy będą odnawiać przyrzeczenia chrzcielne. Założą symbolizujące chrzest białe szarfy, na których wypiszą datę swojego Chrztu, jako symbol przyjęcia ich do grona dzieci Bożych.

Na zakończenie liturgii papież wręczy sześciorgu młodym ludziom reprezentującym wszystkie kontynenty Iskrę Miłosierdzia, z którą powrócą do swoich krajów.

Po południowej modlitwie Anioł Pański papież Franciszek ogłosi miejsce kolejnych Światowych Dni Młodzieży i tą wiadomością zakończą się ŚDM.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: