Kibole przemycili 65 kg narkotyków. Policja rozbiła gang w Krakowie

Marihuanę wartą blisko 2 miliony złotych przejęli policjanci CBŚP wraz z funkcjonariuszami SG. Na gorącym uczynku podczas przeładunku narkotyków zatrzymano 5 pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych. 65 kilogramów marihuany i haszysz miały być przeznaczone do handlu w Małopolsce. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemyt znacznej ilości narkotyków. Grozi za to nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze CBŚP i SG namierzyli w Krakowie miejsce, gdzie mógł się znajdować punkt przerzutowy narkotyków. Policjanci postanowili zorganizować zasadzkę. Funkcjonariusze przypuszczali, że osoby uwikłane w narkotykowy proceder mogą mieć broń palną i zachowywać się niebezpiecznie podczas zatrzymania. W związku z tym działania prowadzone były z udziałem antyterrorystów.

W efekcie, zatrzymano pięć osób w wieku od 28 do 40 lat. Policjanci zabezpieczyli 65 kilogramów marihuany, haszysz i dwa pojazdy oraz blisko 70 tysięcy złotych.
Mężczyźni zostali już przesłuchani. Prokurator przedstawił im zarzuty udziału w grupie przestępczej, a także posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt. 

Radio ZET/SI/CBSP.POLICJA.PL