Kukiz apeluje do Ziobry o ekstradycję Syryjczyka, który zabił Polkę

Kukiz'15 domaga się od prokuratora generalnego, aby wystąpił z wnioskiem o ekstradycję uchodźcy z Syrii, który zamordował polską obywatelkę w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii. Według posłów Kukiz'15, morderca Polki powinien odbyć karę w polskim więzieniu.

- W Reutlingen w Niemczech syryjski imigrant zamordował ciężarną Polkę. Domagamy się, aby Rzeczypospolita Polska rozpoczęła procedurę ekstradycji mordercy obywatelki Polski na teren RP. Morderca, który dokonał zbrodni na naszej obywatelce, niezależnie od narodowości, celów i motywów, powinien odpowiadać przed polskim wymiarem sprawiedliwości oraz odbyć karę w Polsce - powiedział Adam Andruszkiewicz (Kukiz'15) w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie.

Poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski dodał, że morderstwo dokonane na polskiej obywatelce to "niesamowicie okrutna zbrodnia". - Zamordowano kobietę ciężarną, to każdemu człowiekowi jeży włosy na głowie. Państwo polskie powinno być państwem poważnym - w sytuacji, kiedy jest zamordowany polski obywatel, to państwo polskie musi ścigać osobę, która dokonała zbrodni - podkreślił.
Posłowie ugrupowania Pawła Kukiza podkreślili, że nie może dojść do sytuacji, żeby obywatel Syrii, który dokonał zbrodni, przebywał w luksusach w zakładzie karnym w Niemczech.
Radio ZET/ŁS/PAP

Więcej: