Wiemy, gdzie padła szczęśliwa „szóstka” w Lotto!

Szczęśliwiec, który wygrał ponad 21 mln zł w czwartkowym losowaniu Lotto, zagrał w punkcie w mazowieckim Chotomowie. Gracz sam skreślił zwycięskie numery.

W czwartkowym losowaniu rozbita została kumulacja rosnąca od początku sierpnia. Do wygrania było 21,2 mln zł. Wylosowano liczby 7, 8, 34, 35, 37 i 48. Skreśliła je tylko jedna osoba. Gracz wysłał w sumie dwa zakłady. Na obu sam skreślił wybrane liczby.

Szczęśliwe losy kupił w kolekturze przy ul. Ojca Augustyna Kordeckiego 26 w Chotomowie nieopodal Warszawy. Jak podaje Lotto, to pierwsza tak wysoka wygrana w tej miejscowości.

Co prawda zwycięzca nie będzie musiał się dzielić wygraną z innymi graczami, ale nie zachowa dla siebie całej kwoty. W przypadku sum powyżej 2,2 tys. zł trzeba zapłacić 10 proc. podatku. Zwycięzca otrzymuje kwotę pomniejszoną o należność wobec fiskusa.

W czwartkowym losowaniu padło także 98 „piątek”, płatnych po prawie 7 tys. zł, oraz 6113 „czwórek” (203,8 zł). Osoby, które skreśliły trzy właściwe numery mogą liczyć na 24 zł wypłaty. Takich kuponów jest prawie 12 tys.

Losowania Lotto odbywają się we wtorki, czwartki i soboty o godz. 21.40. Transmisję można zobaczyć na antenie TVP Info oraz w internecie na stronie lotto.pl.

Radio ZET/MW

Więcej: