„Lecę na Błonia, bomba gotowa" napisał podczas ŚDM. Grozi mu 8 lat więzienia

„Lecę na Błonia, bomba gotowa" – autor tego wpisu w sieci może trafić do więzienia nawet na 8 lat. Komentarz  pojawił się podczas Światowych Dni Młodzieży na stronie z transmisjami programów telewizyjnych. Teraz żartowniś stanie przed sądem.

Prokuratura zarzuciła 29-letniemu Szymonowi A., że mając wiedzę o braku zagrożenia, umieścił  wpis „lecę na Błonia bomba gotowa", stanowiący fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu. W ten sposób spowodował intensywne czynności organów ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego mające na celu uchylenie zagrożenia.

Podczas przesłuchania Szymon A. przyznał się do zamieszczenia wpisu w internecie. Wyjaśnił także, że nie ma żadnych materiałów wybuchowych i pirotechnicznych i nie planował dokonać zamachu.

Jak poinformowała prokuratura, prowadzone przeszukania nie doprowadziły do ujawnienia żadnych substancji wybuchowych ani pirotechnicznych.

Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Za zarzucany mu czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Radio ZET/PAP/SI