Zabił cztery osoby, bo „były złymi ludźmi”

39-letni mężczyzna miał zabić cztery osoby w Legnicy, a zbrodnie tłumaczył tym, że jego ofiary były „złymi ludźmi”. Prokuratura z Dolnego Śląska właśnie złożyła akt oskarżenia w tej sprawie.

Według śledczych Marcin K. zamordował w lutym 2015 r. małżeństwo mieszkające w Legnicy. Zabici byli w podeszłym wieku. Zdaniem śledczych K. nie znał swoich ofiar.

Kolejnych zabójstw, według aktu oskarżenia, K. miał dokonać w sierpniu ubiegłego roku. Ofiarami było również małżeństwo mieszkające w Legnicy. Oskarżony przed dokonaniem zbrodni miał remontować ich mieszkanie. Według ustaleń śledztwa K., najprawdopodobniej po kłótni z pokrzywdzoną, wpadł w szał i zamordował małżeństwo. Prokuratura podkreśla, że również w tym przypadku ofiarami były osoby starsze i schorowane.

Mężczyźnie postawiono zarzuty zabójstw ze szczególnym okrucieństwem. K. według prokuratury przyznał się do zarzutów i szczegółowo opisał każde z zabójstw. Grozi mu dożywocie.

Według biegłych Marcin K. nie jest niepoczytalny, ale ma osobowość psychopatyczną, zagrażającą najbliższemu otoczeniu i pozbawioną elementarnej empatii.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: