Matka Kurka donosi na Owsiaka. Jest śledztwo ws. Woodstocku

Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim wszczęła śledztwo ws. organizacji Przystanku Woodstock - informuje portal tvp.info

Zawiadomienie o zaniżaniu liczby uczestników złożył Piotr Wielgucki, czyli bloger "Matka Kurka", który już wcześniej procesował się z Jerzym Owsiakiem.

Prokuratura ma zbadać czy "Przystanek Woodstock" był zorganizowany zgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu. Zbadane ma być także czy gospodarz miasta dopełnił obowiązków i przeprowadził kontrole zgodności sposobu organizacji Przystanku z wydanymi pozwoleniami. Zdaniem burmistrza Kostrzyna ten zarzut jest bezpodstawny.

Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim potwierdza, że śledztwo zostało wszczęte. - Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 16 sierpnia tego roku i dotyczy dwóch wątków - zorganizowania imprezy masowej Przystanek Woodstock-Kostrzyn w latach 2011-2015 niezgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu Burmistrza Kostrzyna nad Odrą oraz niedopełnienia obowiązków przez Burmistrza Kostrzyna nad Odrą poprzez zaniechanie działań kontrolnych zgodności sposobu zorganizowania imprezy Przystanek Woodstock z wydanymi zezwoleniami w latach 2011-2015 - powiedział portalowi tvp.info Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Więcej: