„Nasze społeczeństwo zanieczyszczone jest kulturą odrzucenia”

Bardzo bym chciał, abyśmy jako chrześcijanie byli zdolni do stawania u boku chorych tak, jak Jezus, z milczeniem, przytuleniem, z modlitwą – mówił w piątek papież Franciszek podczas wizyty w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

- Nasze społeczeństwo jest niestety zanieczyszczone kulturą odrzucenia, która jest przeciwieństwem kultury gościnności, zaś ofiarami kultury odrzucenia są właśnie osoby najsłabsze, najbardziej kruche; a to jest okrucieństwem - powiedział papież.

- Miło natomiast widzieć, że w tym szpitalu najmniejsi i najbardziej potrzebujący są przyjmowani i otoczeni opieką. Dziękuję za ten znak miłości, jaki nam dajecie. To jest oznaka prawdziwej kultury ludzkiej i chrześcijańskiej - postawić w centrum uwagi społecznej i politycznej ludzi w najbardziej niekorzystnej sytuacji - podkreślił Franciszek.

– Wspieram wszystkich, którzy ewangeliczną zachętę „chorych nawiedzać” uczynili swoją osobistą decyzją życiową; niech Pan pomaga wam w dobrym wypełnianiu waszej pracy – powiedział do personelu szpitala.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: