Papież Franciszek w Polsce. Przemawiał do wiernych z okna papieskiego

Papież Franciszek jest już w Polsce. Samolot Airbus A321 z papieżem na pokładzie linii Alitalia wylądował na lotnisku w krakowskich Balicach.

Zaraz po tym, jak samolot z papieżem Franciszkiem na pokładzie zbliżył się do sektora dla wiernych, bliżej jego wejścia podeszła para prezydencka, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i nuncjusz apostolski Celestino Migliore oraz dzieci w krakowskich strojach.

Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda eleganccy i uśmiechnięci, trzymając się za ręce przeszli do wejścia samolotu i przywitali papieża.

Potem Franciszek w ich towarzystwie, po czerwonym dywanie i wzdłuż kampanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego przeszedł do ustawionego w pobliżu podium. Odegrano hymny Watykanu i Polski, a potem przywitała go premier Beata Szydło i przedstawiciele rządu oraz członkowie Episkopatu Polski.

Zgromadzeni na lotnisku ludzie początkowo czekali w skupieniu, dopiero gdy papież pojawił się w drzwiach samolotu zaczęli krzyczeć i machać chorągiewkami w barwach polskich i Watykanu; śpiewali "Bądź pozdrowiony gościu nasz". Skandowali: "Witamy w Krakowie!".

Więcej: