Próbował zgwałcić trzy kobiety. Ukraińcowi grozi dożywocie

24-letni Ukrainiec próbował w zeszłym tygodniu zgwałcił trzy kobiety w podwarszawskim Legionowie – podała stołeczna policja. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu dożywocie.

Według ustaleń śledczych mężczyzna w nocy z wtorku na środę zaatakował wracającą z pracy 60-latkę. Uderzył ja narzędziem w głowę, a następnie próbował zgwałcić. Kobieta zdołała się obronić. Napastnik uciekł, kradnąc jej torebkę.

Po godzinie mężczyzna zaatakował ponownie. Tym razem jego ofiarą była 23-latka, którą również uderzył w głowę, a następnie próbował udusić metalową linką. Również ta kobieta zdołała się wyrwać. Mężczyzna uciekł, ale wyrwał jej telefon komórkowy. Kwadrans później zaatakował inną 23-latkę. Przyduszał ją do ziemi i zatykał usta. Przepłoszył go nadjeżdżający samochód.

Po ok. dwóch godzinach od pierwszej napaści policjantom udało się zatrzymać podejrzanego. Podczas przeszukania znaleźli przy nim kolczyki oraz lusterko należące do jednej z kobiet. Mężczyzna był podrapany i miał podarte ubranie.

Zatrzymany mężczyzna oświadczył policjantom, że jest obywatelem Ukrainy, a w Polsce jest od czerwca br. w celach zarobkowych. Badanie alkomatem wykazało u 24-latka 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Usłyszał w prokuraturze zarzuty: usiłowania zabójstwa, usiłowania zgwałcenia, usiłowania rozboju oraz dokonania dwóch rozbojów na kobietach.  Trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu dożywotnie więzienie.

Radio ZET/MW

Więcej: