„Upamiętniaj godnie”. Komandosi bronią symbolu Polski Walczącej [WIDEO]

Nie nadużywajmy symbolu Polski Walczącej i dbajmy o jego godne prezentowanie – apelują komandosi z jednostki w Lublińcu, którzy wzięli udział w kampanii społecznej na ten temat.

Żołnierze wystąpili w poruszającym spocie, opublikowanym w internecie 1 sierpnia, w 72. rocznicę Powstania Warszawskiego.

„Historię Symbolu Polski Walczącej napisali krwią sami Polacy. Była to krew przelana w imię wolności i niepodległości – przeciw agresji. Dziś, w tym symbolicznym dniu, upamiętniając wielkich bohaterów Armii Krajowej chcemy pokazać, że ich misja jest godnie kontynuowana. Pragniemy dowieść, że niezależnie od poglądów i przekonań oraz sposobu ich manifestowania, używanie symbolu Polski Walczącej to świadectwo hołdu ideałom, które towarzyszyły im w bezprecedensowej walce na śmierć i życie” – piszę twórcy kampanii „Upamiętniaj Godnie”.

„Nie jest jego celem ograniczanie manifestowania patriotyzmu a jedynie próbą zwrócenia uwagi na to, że wykorzystywanie w kontekście czynów niegodnych i ulicznej agresji jest niewłaściwe” – podkreślają.

Radio ZET/MW

Więcej: