Sklepy otwarte 15 sierpnia. Tutaj zrobicie zakupy

Nie zdążyliście z zakupami przed 15 sierpnia? Podpowiadamy, jakie sklepy i placówki handlowe będą czynne w poniedziałek 15.08.2016, w Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę i niedziele galerie handlowe i sieci funkcjonują raczej bez zmian. Jedynie w poniedziałek mogą być otwarte być benzynowe lub małe sklepy, gdzie za ladą staną ich właściciele lub sprzedawcy zatrudnieni na umowę zlecenie lub o dzieło. Otwarte mogą być też małe sklepy spożywcze i wielobranżowe, która należą do prywatnych właścicieli.

W poniedziałek należy zapomnieć o zakupach dyskontach sieci Biedronka i Lidl. Nieczynne będą także sklepy sieci Piotr i Paweł, Alma czy Auchan.

Otwarte będą niektóre Żabki – tutaj decyzja należy od osób prowadzących poszczególne placówki (np. Żabka w Kielcach przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego będzie czynna od 9 do 19). Te sklepy, które zostaną otwarte, czynne będą jednak krócej niż zwykle —w godzinach: 9:00 -19:00 lub 11:00 - 21:00. Zakupy można będzie zrobić także w sklepach Carrefour, ale uwaga – tylko tych mniejszych. Zamknięte będą duże sklepy Carrefour i Carrefour Market. Większość sklepów Express i Globi będzie otwartych – godziny pracy zależą tutaj od sprzedawców. 

Otwarte będzie także większość lokali gastronomicznych i kawiarni. Czynne będą także kina – również te, które znajdują się w centrach handlowych. Dla przykładu w warszawskiej Arkadii będzie można skorzystać z usług gastronomicznych restauracji: Bierhalle, Burger King, Grycan, KFC, McDonald's i Tratorria Italia – wszystkie działać będą do godziny 21.00. Zamknięty będzie jedynie Wiking. Czynna będzie także sieć Cinema City (kino) oraz Calypso (siłownia). Nie ma co liczyć jednak na wszystkie centra handlowe – warszawski Plac Unii City Shopping będzie zamknięty razem z restauracjami. Tak samo Pasaż Łódzki, Krokus (Kraków), Galeria Bałtycka (Gdańsk) czy Galeria Bemowo (Warszawa). We wrocławskiej Magnolii Park wszystkie sklepy będą pozamykane, śmiało można korzystać jednak z usług restauracji, klubu fitness oraz kina. Z kolei w radomskiej Galerii Słonecznej zamknięte będą wszystkie sklepy, restauracje i miejsca rozrywki oprócz Pizzy Hut i Multikina. W Poznań City Center będzie otwarty McDonalds (przy PKP) oraz Columbus Coffee.

Podzielcie się z nami komentarzach innymi miejscami, w których można zrobić zakupy.

Radio ZET/SI