Złoty pociąg zostanie odkopany? Trwają prace

Rozpoczynają się prace odkrywkowe na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych, gdzie ma być ponoć ukryty słynny złoty pociąg. W ciągu kilku dni dowiemy się, czy jest on jedynie częścią legendy miejskiej, czy istnieje naprawdę. 

Piotr Koper i Andreas Richter zgłosili odnalezienie tzw. złotego pociągu w sierpniu 2015 roku. W okolicach Wałbrzycha miał znajdować się pociąg jeszcze z czasów drugiej wojny światowej. Pojawiły się informacje, ze może chodzić o słynny pociąg ze złote i kosztownościami, który został wywieziony pod koniec wojny z Wrocławia. O sprawie informowały media z całego świata. Wszyscy zastanawiali się, czy obiekt naprawdę istnieje. Nie brakowało też takich, którzy mieli nadzieję, że znajdą chociaż części zaginionego pojazdu i w ten sposób będą mogli liczyć na łatwy zarobek.

Teren prac jest ogrodzony. Mimo to nie brakuje gapiów, którzy chcą na własne oczy zobaczyć znalezisko. O tym, czy rzeczywiście pod Wałbrzychem znajduje się legendarny pojazd, przekonamy się w ciągu kilku dni.

Radio ZET/GW/SI