Agnieszka Radwańska pewna udziału w Turnieju Mistrzyń

Agnieszka Radwańska będzie broniła tytułu mistrzyni WTA! Polka ma już zapewniony udział w kończącym sezon turnieju masters, który w dniach 23-30 października odbędzie się w Singapurze.

Czy Agnieszka Radwańska obroni tytuł mistrzyni WTA?

Wcześniej awans wywalczyły liderka rankingu tenisistek Angelique Kerber, Serena Williams oraz Simona Halep, a dziś - oprócz krakowianki - do tego grona dołączyła także Karolina Pliskova.

Polka i Czeszka, które aktualnie rywalizują w turnieju w Pekinie, swój awans "zawdzięczają" Alize Cornet, która w drugiej rundzie tych zawodów pokonała Dominikę Cibulkovą 2:6, 7:5, 2:6. Słowaczka wciąż ma szansę na udział w WTA Finals, ale pewne jest, że nie wyprzedzi już żadnej z pięciu wymienionych zawodniczek.

Dla Radwańskiej będzie to ósmy, a szósty z rzędu start w turnieju mistrzyń. W tym roku Polka wystąpi w roli obrończyni tytułu. Dwanaście miesięcy temu w finale krakowianka pokonała Petrę Kvitovą 6:2, 4:6, 6:3.