Ranking WTA: Williams zdetronizowana, Kerber nową liderką

Agnieszka Radwańska nadal zajmuje czwarte miejsce w światowym rankingu tenisistek. Liderką została triumfatorka US Open, Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber. Kolejne lokaty zajmują Amerykanka Serena Williams i Hiszpanka Garbine Muguruza.

Kerber w sobotnim finale pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą 6:3, 4:6, 6:4. Trenująca w Puszczykowie pod Poznaniem zawodniczka przeżywa najlepszy okres w karierze. W styczniu triumfowała w wielkoszlemowym Australian Open, później dotarła jeszcze do finału Wimbledonu i zdobyła srebrny medal olimpijski w Rio de Janeiro.

Niemka jest 22. liderką w sięgającej 1975 roku historii światowego rankingu tenisistek. Williams prowadzenie straciła po 186 tygodniach.

Agnieszka Radwańska z nowojorskimi kortami pożegnała się w 1/8 finału po porażce z chorwacką tenisistką Aną Konjuh 4:6, 4:6.

Z Polek w najlepszej setce rankingu jest jeszcze Magda Linette, która spadła z 83. na 88. lokatę. Paula Kania jest 205., a Urszula Radwańska 212.

W zestawieniu "Road to Singapore", który uwzględnia tylko rezultaty z bieżącego sezonu i wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju masters, Agnieszka Radwańska przesunęła się z czwartego na piąte miejsce. Prowadzenie objęła Kerber, druga jest Williams, a trzecia Rumunka Simona Halep. Na czwartą pozycję wskoczyła Pliskova.