El. MŚ 2018: Argentyna wygrała w hicie i jest bliżej awansu

Argentyna przerwała serię meczów bez zwycięstwa w el. MŚ 2018 strefy Ameryki Południowej i w hitowym spotkaniu 12. kolejki pokonała Kolumbię 3:0. Na prowadzeniu w tabeli umocniła się za to Brazylia, która 2:0 wygrała z Peru.

"Canarinhos" mają już cztery punkty przewagi nad Urugwajem. We wtorek zwyciężyli w Limie 2:0, a na listę strzelców wpisali się Gabriel Jesus w 58. i Renato Augusto w 79. minucie.

Po czterech spotkaniach bez wygranej (ostatnio porażki z Paragwajem i Brazylią bez zdobytego gola) wreszcie wygraną zanotowała Argentyna. W San Juan nie dała szans Kolumbii, a poza Messim, który trafił z rzutu wolnego, piłkę w siatce Davida Ospiny umieścili Lucas Pratto i Angel Di Maria. Za każdym razem asystował rozgrywający znakomity mecz Messi.

Wicelider Urugwaj przegrał w Santiago z Chile 1:3, choć przez prawie pół godziny prowadził po bramce Edinsona Cavaniego. W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Eduardo Vargas, a o sukcesie Chile przesądziły dwa gole Alexisa Sancheza.

W pozostałych spotkaniach Ekwador wygrał z Wenezuelą 3:0, a Boliwia z Paragwajem 1:0.

Do MŚ w 2018 roku w Rosji awansują cztery najlepsze zespoły strefy CONMEBOL, natomiast zespół z piątej pozycji zmierzy się w barażu z triumfatorem eliminacji Oceanii.

Wyniki 12. kolejki:

Argentyna - Kolumbia 3:0 (2:0)
Bramki: Lionel Messi (10), Lucas Pratto (23), Angel Di Maria (84).

Chile - Urugwaj 3:1 (1:1)
Bramki: dla Chile - Eduardo Vargas (45+2), Alexis Sanchez dwie (60, 76); dla Urugwaju - Edinson Cavani (17).

Peru - Brazylia 0:2 (0:0)
Bramki: Gabriel Jesus (58), Renato Augusto (79).

Ekwador - Wenezuela 3:0 (0:0)
Bramki: Arturo Mina (51), Miller Bolanos (82), Enner Valencia (86).

Boliwia - Paragwaj 1:0 (0:0)
Bramka: Gustavo Gomez (78-samob.).