Ekstraklasa: Arka pewnie ograła Ruch, hat-trick asyst Szwocha

Mateusz Szwoch został bohaterem Arki Gdynia w meczu trzeciej kolejki LOTTO Ekstraklasy. 23-latek zanotował trzy asysty, a jego drużyna pokonała Ruch Chorzów 3:0.

Po dwóch seriach gier obie ekipy miały po trzy punkty. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego na inaugurację przegrali z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, a przed tygodniem bardzo pewnie ograli Wisłę Kraków 3:0. Chorzowianie udanie weszli w sezon zwyciężając Górnika Łęczna, ale potem dali się rozgromić Jagiellonii Białystok aż 4:1.

Waldemar Fornalik po raz pierwszy w tych rozgrywkach od pierwszej minuty wystąpił reprezentanta Polski Mariusza Stępińskiego, ale to nie on, a ofensywni gracze Arki byli dziś głównymi bohaterami widowiska. Wszystkim show skradł jednak Mateusz Szwoch, który zanotował asystę przy wszystkich golach beniaminka.

Wynik w 23. minucie otworzył Dariusz Zjawiński. Były snajper Cracovii wykorzystał niezdecydowanie Surmy oraz Hanzela i mierzonym strzałem z dystansu pokonał Skabę. Przed przerwą "Niebiescy" nie stworzyli sobie żadnej dogodnej okazji. Było blisko, ale na początku spotkania Ćwielong poślizgnął się w polu karnym i nie dopadł do piłki zagrywanej ze skrzydła przez Przybeckiego.

Po przerwie gracze Waldemara Fornalika zagrali odważniej, ale nadziali się na dwie zabójcze kontry. Na listę strzelców wpisali się Miroslav Bożok i Rafał Siemaszko.

W drugim piątkowym meczu LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań podejmie Jagiellonię Białystok (godz. 20:30).

Arka Gdynia - Ruch Chorzów 3:0

Bramki: Dariusz Zjawiński (23.), Miroslav Bożok (68.), Rafał Siemaszko (86.)