Arka - Termalica: Bandycki faul kapitana gdynian [WIDEO]

W meczu 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała Arkę Gdynia 1:3. Gospodarze od 38. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla kapitana, Miroslava Bożoka.

Pod koniec pierwszej połowy Bożok tzw. "sankami" (atak dwoma wyprostowanymi nogami) zaatakował Patryka Fryca. Mógł złamać nogę rywalowi, ale na szczęście kości zawodnika Termaliki wytrzymały. Kapitan Arki otrzymał czerwoną kartkę i może być niemal pewien, że nie zagra w kilku najbliższych spotkaniach.

Kibice i komentatorzy nie pozostawili na Słowaku suchej nitki. "Bandytyzm", "stracił rozum", "powinien zostać zawieszony na rok" - to tylko niektóre, najbardziej łagodne określenia, jakie można wyczytać w mediach społecznościowych.

Po 16 kolejkach Termalica zajmuje 3. miejsce. Arka jest 9.