Milik trafił karnego. Polak najlepszym strzelcem Ligi Mistrzów!

Arkadiusz Milik w meczu SSC Napoli z Benfiką Lizbona zdobył swojego czwartego gola w Lidze Mistrzów. Czyni go to trzecim najlepszym polskim strzelcem w tych rozgrywkach.

Arkadiusz Milik zdobył z rzutu karnego bramkę dla Napoli w 54. minucie meczu drugiej kolejki grupy B piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po jego trafieniu wicemistrz Włoch prowadził u siebie z Benficą Lizbona 3:0.

To trzeci gol Polaka w tym sezonie Champions League, a czwarty w tych rozgrywkach w karierze. Przed dwoma tygodniami dwukrotnie trafił w starciu z Dynamem Kijów.

Wcześniej bramki dla Napoli zdobyli Marek Hamsik i Dries Mertens.

Arkadiusz Milik – trzeci najlepszy Polak w Lidze Mistrzów

Swojego pierwszego gola Arkadiusz Milik strzelił w grudniu 2014 roku w spotkaniu Ajaksu Amsterdamz APOEL-em Nikozja (4:0). Po blisko dwuletniej przerwie wrócił do Ligi Mistrzów w barwach SSC Napoli. i dwukrotnie pokonał bramkarza Dynama Kijów (2:1). Kolejną bramkę zdobył w meczu przeciwko Benfice – świetnie wykorzystał rzut karny i podwyższył prowadzenie na 3:0.