Barcelona zremisowała z Atletico w hicie 5. kolejki La Liga

Barcelona zremisowała z Atletico Madryt 1:1 w meczu 5. kolejki hiszpańskiej La Liga. Tym samym nie wykorzystała potknięcia Realu Madryt, który uzyskał identyczny rezultat w starciu z Villarrealem. "Królewscy" z dorobkiem 13 punktów pozostali liderem tabeli.

Pierwszą bramkę zdobyła broniąca tytułu "Blaugrana" - w 41. minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu Andresa Iniesty głową do siatki trafił Chorwat Ivan Rakitic.

W 59. minucie boisko z urazem nogi opuścił Argentyńczyk Lionel Messi, a niedługo później po serii nieudanych interwencji obrońców gospodarzy wyrównującego gola strzelił Angel Correa.

Barcelona ma 10 punktów i jest trzecia, natomiast Atletico ma o "oczko" mniej, podobnie jak Villarreal, Athletic Bilbao oraz Las Palmas, które wysoko przegrało na wyjeździe z Realem Sociedad 1:4.