Bundesliga: Derby Bawarii dla Bayernu, dwa gole Lewandowskiego

W 9. kolejce Bundesligi Bayern Monachium pokonał w derbach Bawarii Augsburg 1:3. O zwycięstwie Bawarczyków zdecydowała doskonała współpraca Roberta Lewandowskiego z Arjenem Robbenem.

Było to drugie spotkanie tych drużyn w tym tygodniu. W środę podopieczni Carlo Ancelottiego w meczu 1/16 finału Pucharu Niemiec także ograli Augsburg 3:1. W tamtym starciu wolne dostało kilku podstawowych graczy, w tym m.in. Robert Lewandowski.

Dziś kapitan reprezentacji Polski wybiegł w podstawowym składzie i zdołał przerwać trwającą od 3. kolejki niemoc strzelecką. "Lewy" nie wykorzystał pierwszej sytuacji, ale w drugiej był już bezbłędny. W 20. minucie napastnik dostał piłkę od Arjena Robbena, świetnie przyjął i lewą nogą pokonał golkipera rywali.

Lewandowski szybko odwdzięczył się Holendrowi za asystę. 120 sekund później dograł do ustawionego na 5. metrze skrzydłowego, a ten dopełnił formalności.

Tuż po przerwie Robben jeszcze raz udowodnił, że potrafi "ukryć" swój boiskowy egoizm. 32-latek jeszcze raz znakomicie dograł do "Lewego", ten minął bramkarza i wpakował futbolówkę do siatki. Ostatnie słowo należało do Augsburga, którzy w 67. minucie za sprawą Ja-Cheola Koo zdobyli honorowego gola.

Po 9 kolejkach Bayern z 23 punktami pozostanie liderem. Po piętach depcze mu beniaminek, RB Lipsk, który dziś 0:2 pokonał Darmstadt. W innych spotkaniach Mainz ograło Ingolstadt 2:0, Werder uległ Freiburgowi 1:3, a Wolfsburg z Jakubem Błaszczykowskim w składzie przegrał z Bayerem Leverkusen 1:2.

FC Augsburg - Bayern Monachium 1:3

Bramki: Ja-Cheol Koo (67.) - Robert Lewandowski (20., 48.), Arjen Robben (22.)