Bundesliga: Remis Bayernu, Aubameyang ucieka Lewandowskiemu

Bayern Monachium i Hoffenheim wciąż pozostają niepokonane w tym sezonie Bundesligi. W 10. kolejce, w bezpośrednim starciu, Bawarczycy zremisowali z "Wieśniakami" 1:1. Jeśli w niedzielę RB Lipsk pokona Mainz, to zrówna się punktami z mistrzem Niemiec.

Pod wodzą najmłodszego szkoleniowca w lidze niemieckiej, 29-letniego Juliana Nagelsmanna, Hoffenheim spisuje się znakomicie. Przed tą kolejką zajmowali 3. miejsce tracąc cztery "oczka" do prowadzącego Bayernu. Dziś obie ekipy dopisały do swego dorobku po jednym punkcie.

Oba gole padły w pierwszej połowie. Wynik spotkania otworzył przepięknym uderzeniem Kerem Demirbay, który "zdjął pajęczynę" z okienka bramki Manuela Neuera. Wyrównał w 34. minucie Steven Zuber, który pechowo interweniował po zagraniu Douglasa Costy.

Po zmianie stron Bawarczycy mieli ogromną przewagę. W słupek trafił Hummels, bliski strzelenia bramki był Mueller, próbowali także Alaba, Lewandowski i Thiago, ale żadnemu z nich nie udało się pokonać golkipera rywali.

Kapitan reprezentacji Polski nie zdobył gola, za to znakomity dzień miał jeden z jego głównych rywali do korony króla strzelców. Pierre-Emerick Aubameyang aż cztery razy pokonał bramkarza HSV, a jego Borussia Dortmund ograła hamburczyków 2:5. Lewandowski ma na koncie 7 bramek, Gabończyk - podobnie jak Anthony Modeste z Koeln - 11.

W innych spotkaniach Wolfsburg ograł Freiburg 0:3, Ingolstadt uległo Augsburgowi 0:2, a Bayer Leverkusen pokonał Darmstadt 3:2. Jeszcze dziś Eintracht Frankfurt podejmie FC Koeln.

Bayern Monachium - Hoffenheim 1:1

Bramki: Steven Zuber (34. - samobój) - Kerem Demirbay (16.)