Bundesliga: Zwycięstwo Bayernu, piękny gol Lewandowskiego [WIDEO]

Bayern Monachium stracił pierwszego gola w tym sezonie, ale i tak pokonał na własnym stadionie w 3. kolejce Bundesligi Ingolstadt 3:1. Premierową bramkę dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowskiego.

Dla Polaka było to już piąte trafienie w trwających rozgrywkach. W 13. minucie kapitan Biało-czerwonych wykorzystał dogranie Francka Ribery'ego i ładnym lobem pokonał Nylanda.

Do tego momentu mistrzowie Niemiec sensacyjnie przegrywali z ubiegłorocznym beniaminkiem po golu Dario Lezcano. Była to pierwsza bramka stracona przez Bayern w tym sezonie - w dwóch kolejkach Bundesligi Neuera nie zdołali pokonać gracze Werderu i Schalke, w Pucharze Niemiec Carl Zeiss Jena, a w Lidze Mistrzów FK Rostów.

W drugiej połowie podopieczni Carlo Ancelottiego rozstrzygnęli derby Bawarii na swoją korzyść. Gole zdobyli Xabi Alonso oraz Rafinha.

Duży zaszczyt spotkał Jakuba Błaszczykowskiego. W trzecim występie w barwach Wolfsburga Polak otrzymał kapitańską opaskę, ale nie zdołał poprowadzić swojego zespołu do zwycięstwa z Hoffenheim (0:0). Jednocześnie był to jego jubileuszowy, 200. mecz w Bundeslidze.

Na 3. miejsce wskoczył beniaminek z Lipska, który rozgromił HSV 0:4. Rewelacyjnie, mimo wielu zmian (wolne dostał m.in. Łukasz Piszczek), zaprezentowała się Borussia Dortmund, która pokonała Darmstadt w takim samym stosunku jak... Legię Warszawa (6:0). Dwie bramki dla Westfalczyków zdobył Gonzalo Castro.

Porażki doznał Bayer Leverkusen, który uległ Eintrachtowi Frankfurt 2:1. "Aptekarze" mogli to spotkanie zremisować, ale w 88. minucie "Chicharito" nie wykorzystał rzutu karnego.

Bayern Monachium - Ingolstadt 3:1

Bramki: Robert Lewandowski (13.), Xabi Alonso (50.), Rafinha (84.) - Dario Lezcano (8.)