Bundesliga: Pierwsze straty Bayernu, nieudany jubileusz Lewandowskiego

Robert Lewandowski nie będzie miło wspominał swojego dwusetnego meczu w Bundeslidze. Polak nie wpisał się na listę strzelców, a jego Bayern Monachium stracił pierwsze punkty w tym sezonie ligowym. Na Allianz Arenie Bawarczycy zremisowali z FC Koeln 1:1.

Kapitan reprezentacji Polski w 199 spotkaniach w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech zdobył 126 goli. W jubileuszowym meczu "Lewy" był bezbarwny, nie radził sobie z Sorensenem oraz Mavrajem i swojego dorobku nie poprawił. Miał oczywiście swoje okazję, ale z rzutu wolnego trafił w mur, a z gry tylko raz - ekwilibrystycznie piętą - był bliski zaskoczenia Timo Horna.

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na problemy Bawarczyków. Gospodarze kontrolowali przebieg pojedynku, a swoją przewagę udokumentowali w 40. minucie, kiedy Bernat idealnie obsłużył podaniem Kimmicha, a ten umieścił futbolówkę w siatce.

Po zmianie stron do pracy zabrali się Kolończycy. Postawili trudne warunki faworytom, a w 63. minucie doprowadzili do remisu za sprawą Modeste. W ostatnich sekundach byli bliscy zwycięstwa, ale Zoller w sytuacji sam na sam z Nuerem nie trafił w światło bramki.

Oba zespoły utrzymały miano niepokonanych w tych rozgrywkach. Bayern stracił pierwsze punkty, ale zachował pozycję lidera, natomiast FC Koeln wskoczyło na 4. pozycję z bilansem trzech zwycięstw i trzech remisów.

Bayern Monachium - FC Koeln 1:1

Bramki: Joshua Kimmich (40.) - Anthony Modeste (63.)