Liga Mistrzów: Remis w meczu BVB - Real, gol Glika dla Monaco

Za nami pierwsze mecze 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W najciekawiej zapowiadającym się Borussia Dortmund zremisowała u siebie z Realem Madryt 2:2. Z kolei AS Monaco po golu Kamila Glika zremisowało z Bayerem Leverkusen 1:1.

Jako pierwsi w starciu BVB - Real wyszli na prowadzenie podopieczni Zinedine'a Zidane'a. Dobre podanie Bale'a w polu karnym wykorzystał Cristiano Ronaldo, który pokonał bramkarza rywali w 17. minucie. Do wyrównania Niemcy doprowadzili tuż przed końcem pierwszej połowy. Aubameyang wykorzystał pechową interwencję Keylora Navasa, który po strzale z rzutu wolnego odbił piłkę tak, że ta trafiła w... Raphaela Varane'a.

Francuski obrońca w drugiej połowie dał jednak swoim kibicom powodu do zadowolenia. Odnalazł się w polu karnym rywali po dośrodkowaniu i wbił piłkę do pustej bramki po wcześniejszym strzale Karima Benzemy w poprzeczkę. W 87. minucie do wyrównania doprowadził Andre Schuerrle.

W drugim meczu tej grupy po golach Bryana Ruiza i Basa Dosta Sporting wygrał z Legią Warszawa 2:0.

Zobacz: Legia przegrała ze Sportingiem, ale wstydu nie było!

Na uwagę zasługuje też występ Kamila Glika w barwach AS Monaco, który w 90. minucie zapewnił swojej ekipie remis w starciu z Bayerem Leverkusen. Gola dla "Aptekarzy" w 73. minucie zdobył Javier Hernandez.

Lyon Macieja Rybusa przegrał za to z Sevillą 0:1.