Bundesliga: Borussia rozbiła Wolfsburg, gol Łukasza Piszczka [WIDEO]

Borussia Dortmund rozgromiła kolejnego rywala. Po upokorzeniu Legii Warszawa w Lidze Mistrzów i Darmstadt (po 6:0), tym razem podopieczni Thomasa Tuchela rozbili Wolfsburg 1:5. W starciu Polaków Łukasz Piszczek lepszy od Jakuba Błaszczykowskiego.

Obaj rozegrali po 90 minut. Kuba, dla którego był to pierwszym mecz przeciwko swoim byłym kolegom, początkowo grał na prawym skrzydle, ale w drugiej części, po zejściu fatalnie spisującego się Vieirinhi, został cofnięty na prawą obronę. Rozegrał dobre zawody, był bardzo aktywny, ale to jego przyjaciel Łukasz Piszczek był tego dnia jeszcze lepszy. Udany występ zwieńczył ładnym golem, ustalając w 73. minucie wynik spotkania.

Przyjezdni bardzo szybko rozmontowali defensywę gości. W 4. minucie prostopadłe podanie Bartry na bramkę zamienił Raphael Guerreiro. Po upływie kwadransa było już 0:2, gdy dogranie Portugalczyka wykorzystał Aubameyang. Goście też mieli swoje szanse, jednak razili nieskutecznością

Po zmianie stron "Wilki" ruszyły na rywali. W 53. minucie, po akcji dwóch rezerwowych, Seguina i Didaviego, ten drugi zdobył kontaktowego gola. Chwilę wcześniej do siatki rywali powinien trafić Draxler lub Gomez, ale podwójna kapitalną interwencją popisał się Buerki.

Wydawało się, że Wolfsburg zdoła doprowadzić do wyrównania, ale dwie zabójcze kontry wybiły gospodarzom futbol z głowy. Wynik ustalił Łukasz Piszczek.

Po czterech kolejkach Borussia Dortmund ma 9 punktów i jest liderem Bundesligi. Tyle samo punktów zgromadził Eintracht, który dziś pokonał Ingolstadt 0:2. Bayern oraz Hertha, które także mają 9 "oczek", jutro zmierzą się ze sobą.

W innych wtorkowych Hoffenheim zremisowało z Darmstadt 1:1, a Freiburg pokonał HSV 1:0. Cały mecz na ławce rezerwowych beniaminka spędził Rafał Gikiewicz.

VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund 1:5

Bramki: Daniel Didavi (53.) - Raphael Guerreiro (4.), Pierre-Emerick Aubameyang (16., 62.), Ousmane Dembele (58.), Łukasz Piszczek (73.)