El. MŚ 2018: Brazylia rozgromiła Boliwię, Neymar we krwi [WIDEO + Galeria]

W spotkaniu eliminacji mistrzostw świata w Ameryce Południowej Brazylia rozbiła Boliwię aż 5:0. W centrum uwagi - nie tylko ze względu na gola - był gwiazdor FC Barcelony, Neymar.

Kapitan "Canarinhos" otworzył wynik meczu w 11. minucie. Jak wyliczyli statystycy, był to jego 300. gol w zawodowej karierze - 138 z nich zdobył dla Santosu, którego jest wychowankiem, 95 w barwach Barcelony, a 67 dla reprezentacji we wszystkich kategoriach wiekowych. W seniorskiej kadrze trafiał 49 razy i kosztem Zico (48) awansował na 4. miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Więcej bramek od niego mają Pele (77), Ronaldo (62) oraz Romario (55).

Ponadto as "Dumy Katalonii" zaliczył dwie asysty przy golach Filipe Luisa i Gabriela Jesusa. W 37. minucie otrzymał żółta kartkę, która wykluczy go z kolejnego spotkania z Wenezuelą.

W drugiej połowie mocniej zabiły serca fanów "Canarinhos". W 64. minucie Neymar otrzymał cios łokciem od rywala i zalał się krwią. Po interwencji lekarzy na murawę już nie wrócił. Sędzia nie dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia i puścił grę.

W eliminacjach mundialu Brazylia zajmuje aktualnie 2. miejsce. Prowadzi Urugwaj, który ograł Wenezuelę 3:0. W innych meczach Kolumbia pokonała Paragwaj 0:1, a kolejną wpadkę zanotowała Argentyna, która tylko zremisowała z Peru 2:2.