Brazylijska policja uwolniła porwaną teściową Ecclestone'a

Brazylijska policja uwolniła teściową szefa Formuły 1 Berniego Ecclestone'a. 67-letnia Aparecida Schunck była przetrzymywana przez osiem dni na przedmieściach Sao Paulo przez dwóch mężczyzn. W akcji policyjnej nikt nie ucierpiał.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Poszkodowana czuje się dobrze, a obaj mężczyźni zostali aresztowani. Akcja została przeprowadzona o godzinie 6.40 miejscowego czasu - powiedziała przedstawicielka policji Elisabete Sato w lokalnej prasie.

Schunck jest matką 38-letniej Fabiany Flosi, która od 2012 roku jest żoną 85-letniego Ecclestone'a. Para poznała się w 2009 roku, kiedy Brytyjczyk pracował przy organizacji wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Brazylii na torze Interlagos. Ślub wzięli w Szwajcarii, a mieszkają w Londynie.

Schunck została porwana w poprzedni piątek w ekskluzywnej dzielnicy Santa Helena przez mężczyzn, którzy podali się za dostawców zakupów. Rzecznik Ecclestone'a odmówił komentarza. Jednak według telewizji Globo, porywacze byli w kontakcie z rodziną porwanej. Żądali okupu w wysokości 36 milionów dolarów.

Sao Paolo, które jest największym miastem i głównym ośrodkiem handlowym Brazylii, od dziesiątek lat ma poważne problemy z porywaniem ludzi dla okupu. W ostatnich 15 latach specjalna grupa policji drastycznie zmniejszyła skalę przestępczości.

Incydent miał miejsce na kilka dni przed rozpoczęciem igrzysk w Rio de Janeiro. Brazylijskie władze podały, że do zapewnienia bezpieczeństwa na czas olimpijskiej rywalizacji (5-21 sierpnia) skierują 85 tysięcy żołnierzy.

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: