Ekstraklasa: Jagiellonia wraca na zwycięską ścieżkę

Piłkarze Cracovii w niedzielnym spotkaniu 14. kolejki ekstraklasy przegrali na swoim stadionie z Jagiellonią Białystok 1:3. Dla podopiecznych Michała Probierza było to pierwsze zwycięstwo od 25 września.

Drużyna z Białegostoku prowadzenie objęła w 41. min, po tym jak Konstantin Wasiljew wykorzystał rzut karny. Został on podyktowany za zagranie piłki ręką przez Miroslava Covilo w obrębie "16" Cracovii.

Jagiellonia miała w pierwszej połowie jeszcze dwie dobre okazje do zdobycia gola. W 19. min Jacek Góralski przestrzelił z bliska, zaś cztery minuty później Grzegorz Sandomierski z wielkim trudem obronił strzał głową Fiodora Cernycha.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy było 1:1. Mateusz Cetnarski wykorzystał "jedenastkę", która została podyktowana za faul bramkarza Jagiellonii na Marcinie Budzińskim.

W 65. min. ekipa z Białegostoku była bardzo bliska ponownego wyjścia na prowadzenie, ale po zagraniu Łukasza Burligi piłka odbiła się od poprzeczki. W 73. min Sandomierski musiał już wyciągać ją z siatki, gdy po pięknym podaniu Wasiljewa w dogodnej pozycji znalazł się Cernych.

W 90. min sytuację sam na sam z golkiperem wykorzystał Przemysław Frankowski, ustalając wynik spotkania. Drugą asystę zanotował Estończyk.