Ekstraklasa: Niezawodny Covilo dał punkt Cracovii

Trzeci mecz 6. kolejki LOTTO Ekstraklasy i trzeci, tym razem bramkowy, remis. W Krakowiw Cracovia podzieliła sie punktami z Ruchem Chorzów (1:1).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Goście prowadzenie objęli w 45. min. Wówczas Patryk Lipski wrzucił piłkę, z rzutu wolnego w pole karne "Pasów". Po zagraniu głową Rafała Grodzickiego ta poleciała w kierunku Jakuba Araka, która popisał się celną „główką”.

O ile w pierwszej połowie Ruch przeprowadził tylko dwie groźne akcje (wykorzystał jedną z nich), to po przerwie miał kilka dobrych okazji do podwyższenia rezultatu. Jednak to krakowianie zdobyli gola.

W 85. min Mateusz Wdowiak dośrodkował z prawej strony, a specjalista od strzałów głową w „Pasach”, Miroslav Covilo umieścił piłkę w siatce.

W Cracovii nie zagrali Mateusz Cetnarski, Damian Dąbrowski, Paweł Jaroszyński, Anton Karaczanakow. Z kolei w Ruchu nie było Mariusza Stępińskiego. Reprezentant Polski wyjechał do Francji, aby przejść testy medyczne w FC Nantes.

„Z tego co wiem formalności w sprawie jego przejścia nie zostały zakończone” - powiedział trener chorzowian Waldemar Fornalik.

Mecz odbył się bez udziału publiczności. Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN odwiesiła wcześniej nałożoną karę na krakowski klub (z wiosny 2015 r.). Powodem takiej decyzji było niewłaściwe zachowanie fanów Cracovii w meczu z Lechią Gdańsk (ostatnia kolejka minionego sezonu).

Radio ZET/PAP/KS

Więcej: