Ekstraklasa: Kraków królestwem Cracovii. 192. derby miasta dla "Pasów"

W pierwszych w tym sezonie derbach Krakowa górą Cracovia. W czwartej kolejce LOTTO Ekstraklasy "Pasy" pokonały na własnym stadionie Wisłę 2:1.

Obie ekipy bardzo udanie weszły w rozgrywki 2016/2017, ale od drugiej serii gier nie potrafiły zdobyć kompletu punktów. "Biała Gwiazda" doznała dwóch wyjazdowych porażek z Arką Gdynia i Lechią Gdańsk, natomiast Cracovia uległa Termalice i tylko zremisowała z Górnikiem Łęczna.

W ciągu tygodnia Jacek Zieliński stracił dwóch bardzo ważnych graczy. Bartosz Kapustka odszedł do mistrza Anglii Leicester City, a Damiana Dąbrowskiego czeka kilkumiesięczna przerwa po brutalnym faulu Łukasza Tymińskiego w poprzedniej kolejce. W tej sytuacji szansę występu od pierwszej minuty dostał Tomas Vestenicky, a do wyjściowego składu powrócił Mateusz Cetnarski.

Gospodarze 192. Derbów Krakowa pozytywnie zareagowali na problemy i zasłużenie ograli Wisłę. "Biała Gwiazda" częściej była w posiadaniu piłki, oddawała więcej strzałów, ale to gracze Zielińskiego byli skuteczniejsi. Oba ciosy zadali przed przerwą - już w 2. minucie ładnym strzałem z dystansu popisał się Marcin Budziński, a gola do szatni zdobył Mateusz Szczepaniak.

Po zmianie stron przewaga pozycyjna przyjezdnych jeszcze wzrosła, jednak tylko raz, w samej końcówce, zdołali pokonać Grzegorza Sandomierskiego. W 88. minucie dogranie Tomasza Cywki wykorzystał Patryk Małecki.

We wcześniej rozegranym spotkaniu czwartej kolejki ekstraklasy Jagiellonia Białystok rozgromiła Arkę Gdynia 4:1 i objęła prowadzenie w tabeli.

Cracovia - Wisła Kraków 2:1

Bramki: Marcin Budziński (2.), Mateusz Szczepaniak (43.) - Patryk Małecki (88.)