Ekstraklasa: Termalica lepsza od Górnika Łęczna

Bruk-Bet Termalica w sobotnim spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy pokonał na swoim stadionie ekipę Górnika Łęczna 2:1. "Słonie" w trzech spotkaniach w Niecieczy zdobyły komplet punktów. W tym sezonie poniosły tylko jedną porażkę - w Lubinie z Zagłębiem (0:2).

Z kolei zespół z Łęcznej dalej pozostaje bez ligowego zwycięstwa. Na swoim koncie ma jeden punkt - bezbramkowo zremisował z Cracovią. W sobotę mógł objąć prowadzenie w 19. minucie. Po zagraniu prawie z linii bocznej boiska Piotra Grzelczaka piłka trafiła do będącego w polu karnym Krzysztofa Danielewicza. Po jego uderzeniu bramkarzowi „pomógł” słupek.

Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 1:0. Po strzale Patrika Misaka ręką w obrębie „16” zagrał Grzelczak i sędzia podyktował rzut karny. Pewnie wykorzystał go Vlastimir Jovanovic.

Bruk-Bet podwyższył prowadzenie w 51. min. Po zagraniu z prawej strony Patryka Fryca piłka przeleciała przez całe pola karne po czym trafiła do Misaka. Ten podał do Martina Juhara, który pokonał Sergiusza Prusaka.

Górnik ambitnie starał się odrobić straty, ale kontaktową bramkę zdobył dopiero w doliczonym czasie gry. Po wrzutce Grzegorza Piesia celną "główką” popisał się Maciej Szmatiuk.