Ekstraklasa: Wisła Kraków wygrała z rewelacją ligi

Piłkarze Wisły Kraków w piątkowym spotkaniu 13. kolejki Ekstraklasy pokonali na swoim stadionie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:0. Opuścili - przynajmniej na chwilę - ostatnie miejsce w tabeli.

Krakowianie objęli prowadzenie w 26. minucie. Wówczas Patryk Małecki zagrał z rzutu rożnego do Denisa Popovica. Ten oddał mu piłkę, a skrzydłowy Wisły dośrodkował w pole karne. Zdenek Ondrasek dobrze wyskoczył do piłki i skierował ją do siatki.

W 44. minucie dużo szczęścia miały "Słonie". Ondrasek mając przed sobą Krzysztofa Pilarza uderzył wprost w niego. Z dobitką pospieszył Mateusz Zachara, ale stojący na linii bramkowej Patryk Fryc nie pozwolił, aby Bruk-Bet stracił drugiego gola.

"Biała Gwiazda" zdobyła kolejną bramkę w drugiej połowie, kiedy to gola z rzutu karnego zdobył Ondrasek.