El. Ligi Mistrzów: Legia rozstawiona. Na kogo może trafić?

Znamy potencjalnych rywali Legii Warszawa w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Klub ze stolicy Polski - dzięki temu, że będzie rozstawiony w losowaniu - trafi na teoretycznie słabszego przeciwnika.

Czy Legia awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Korzystne wyniki dwumeczów 3. rundy, a konkretnie porażki BATE Borysow i Olympiakosu, sprawiły, że mistrzowie Polski znaleźli się w uprzywilejowanej pozycji. Dzięki rozstawieniu unikną w decydującym o wejściu do fazy grupowej Champions League starciu takich drużyn jak: Viktoria Pilzno, FC Salzburg, Celtic czy APOEL.

Na kogo zatem mogą trafić? Rywalem Legii będzie któraś z następujących ekip: Dinamo Zagrzeb, Łudogorec Razgrad, FC Kopenhaga, Hapoel Beer Szewa, Dundalk FC.

Dinamo to uczestnik fazy grupowej Champions League z poprzedniego sezonu, Łudogorec - z sezonu 2014/2015, a FC Kopenhaga - z sezonu 2013/2014. Hapoel i Dundalk to z kolei rewelacje tegorocznych kwalifikacji. Ci pierwsi w 3. rundzie wyeliminowali wspomniany wcześniej Olympiakos, drudzy BATE.

Losowanie 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów odbędzie się już w piątek (5 sierpnia) o godz. 12.00. Relacja na żywo z ceremonii na radiozet.pl.

Potencjalni rywale Legii Warszawa: Dinamo Zagrzeb, Łudogorec Razgrad, FC Kopenhaga, Hapoel Beer Szewa, Dundalk FC

Radio ZET/AN

Więcej: