Napastnicy i bramkarze w formie przed eliminacjami MŚ 2018 [WIDEO]

Trzech z czterech napastników powołanych przez Adama Nawałkę na inauguracyjny mecz eliminacji mistrzostw świata w 2018 roku zdobyło w miniony weekend gole dla swoich drużyn. Pokazali się także bramkarze - Artur Boruc i Łukasz Fabiański, którzy obronili rzuty karne. Martwić może pozycja Grzegorza Krychowiaka.

Jeden z najważniejszych zawodników w talii selekcjonera reprezentacji Polski wciąż nie doczekał się debiutu w Paris Saint-Germain. W niedzielę spędził 90 minut na ławce rezerwowych i zza linii bocznej oglądał porażkę swojego zespołu z AS Monaco (90 minut rozegrał Kamil Glik). 26-latek przegrywa na razie rywalizację w środku pola z Adrienem Rabiot, ale - jak sam mówi - potrzebuje jeszcze czasu, by po dłuższym wypoczynku dojść do pełni formy.

W doskonałej dyspozycji są z kolei napastnicy. Robert Lewandowski w inauguracyjnym spotkaniu Bundesligi z Werderem Brema popisał się hat-trickiem, a takiego wejścia w sezon jeszcze nigdy nie miał. Arkadiusz Milik otrzymał szansę występu od pierwszej minuty przeciwko Milanowi i odwdzięczył się trenerowi dwoma trafieniami. Od momentu przenosin do Anderlechtu formą błyszczy Łukasz Teodorczyk, który w starciu z Gent zaprezentował akcję godną najlepszych snajperów świata. Była to jego piąta bramka w szóstym meczu w barwach "Fiołków".

Swojego dorobku nie powiększył tym razem Kamil Wilczek, ale jego bilans także jest imponujący - 8 goli w 14 spotkaniach musi robić wrażenie.

Dobrze spisali się także bramkarze. Łukasz Fabiański nie ochronił wprawdzie Swansea od porażki z mistrzem Anglii Leicester City, ale przedłużył nadzieje swojego zespołu na korzystny wynik broniąc w 56. minucie rzut karny wykonywany przez Riyada Mahreza. Wyczyn "Fabiana" skopiował Artur Boruc, który także obronił jedenastkę w starciu z Crystal Palace.

Problemy w swoich klubach mają skrzydłowi. W weekend wystąpił tylko Jakub Błaszczykowski, a Paweł Wszołek, Bartosz Kapustka i Kamil Grosicki nie znaleźli się w kadrach meczowych swoich drużyn.

Na zgrupowaniu w Warszawie podopieczni Nawałki stawią się w poniedziałek. Mecz z Kazachstanem w Astanie (w niedzielę 4 września) rozpocznie się o godz. 18 czasu polskiego.

Weekendowe występy kadrowiczów w rozgrywkach klubowych:

bramkarze:
Artur Boruc (AFC Bournemouth) - 90 minut i obroniony rzut karny w meczu ligowym z Crystal Palace (1:1)
Łukasz Fabiański (Swansea City) - 90 minut i obroniony rzut karny w meczu ligowym z Leicester City (1:2)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) - 90 minut w meczu ligowym z Cagliari (2:2)

obrońcy:
Thiago Cionek (US Palermo) - od 85. minuty w meczu ligowym z Interem Mediolan (1:1)
Kamil Glik (AS Monaco) - 90 minut w meczu ligowym z PSG (3:1)
Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) - 90 minut w meczu ligowym z Lokomotiwem Moskwa (1:2)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - od 77. minuty w meczu ligowym z FSV Mainz (2:1)
Bartosz Salamon (Cagliari) - 90 minut w meczu ligowym z Romą (2:2)
Maciej Rybus (Olympique Lyon) - do 68. minuty w meczu ligowym z Dijon (2:4)
Michał Pazdan (Legia Warszawa) - 90 minut w meczu ligowym z Ruchem Chorzów (2:0)
Igor Lewczuk (Legia Warszawa) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Ruchem Chorzów (2:0)

pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - 90 minut w meczu ligowym z FC Augsburg (2:0)
Kamil Grosicki (Rennes) - poza kadrą na mecz ligowy z SC Montpellier (1:1)
Bartosz Kapustka (Leicester City) - poza kadrą na mecz ligowy ze Swansea City (2:1)
Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain) - rezerwowy w meczu ligowym z AS Monaco (1:3)
Karol Linetty (Sampdoria Genua) - 90 minut w meczu ligowym z Atalantą Bergamo (2:1)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) - od 73. minuty w meczu ligowym z AC Milan (4:2)
Paweł Wszołek (Hellas Werona) - poza kadrą na mecz ligowy z Latiną (4:1)
Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa) - od 56. minuty w meczu ligowym z Ruchem Chorzów (2:0)

napastnicy:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut i trzy gole w meczu ligowym z Werderem Brema (6:0)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - 90 minut i dwa gole w meczu ligowym z AC Milan (4:2)
Kamil Wilczek (Broendby Kopenhaga) - do 76. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z FC Kopenhaga (1:1)
Łukasz Teodorczyk (Anderlecht Bruksela) - do 75. minuty i gol w meczu ligowym z KAA Gent (2:2)