Mamy złoto w Rio! Jest rekord świata dla Polki

Ewa Durska zajęła pierwsze miejsce w konkursie pchnięcia kulą! To pierwsze złoto dla Polski w czasie igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Zawodniczka rzuciła 13,94 m, dzięki czemu ustanowiła nowy rekord świata. Wygrana Durskiej nie jest zaskoczeniem. Była uznawana za faworytkę. To już jej trzecie olimpijskie złoto w pchnięciu kulą.

Polka startuje w kategorii T20, obejmującej sportowców niepełnosprawnych intelektualnie.

Oprócz wywalczonego przez Ewę Durską złota polscy zawodnicy zdobyli dotychczas na paraolimpiadzie w Rio trzy srebrne medale.

Krążki wywalczyli Bartosz Tyszkowski (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start) w pchnięciu kulą w kategorii F41, Robert Jachimowicz (Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych Start Koszalin) w rzucie dyskiem w F52 i Wojciech Makowski (IKS AWF Warszawa) w pływaniu na 100 m st. grzbietowym w S11.

W XV Paraolimpiadzie udział bierze ponad 4300 niepełnosprawnych sportowców ze 162 krajów, w tym 90 z Polski.