Formuła 1: Nico Rosberg zwycięstwem w GP Singapuru uczcił swój jubileusz

W swoim 200. starcie w wyścigu o Grand Prix Formuły 1 niemiecki kierowca Mercedesa GP Nico Rosberg odniósł zwycięstwo i awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Prowadzący dotychczas Brytyjczyk Lewis Hamilton był trzeci.

To trzecie z rzędu zwycięstwo 31-letniego Rosberga, ósme w tym sezonie i 22. w karierze. Po 15 z 21 eliminacji startujący w niedzielę z pierwszej pozycji Niemiec ma 273 punkty, a Hamilton, jego kolega z teamu, zdobył 265.

Drugie miejsce w niedzielę zajął Australijczyk Daniel Ricciardo (Red Bull), który na końcowych metrach był bliski dogonienia zwycięzcy. Jechał na świeższych oponach, dzięki czemu w ciągu kilkunastu okrążeń odrobił prawie półminutową stratę. Tuż przed metą zbliżył się do rywala na pół sekundy, ale nie miał już możliwości zaatakowania.

- To był dla mnie wspaniały weekend. Daniel próbował na mnie naciskać, ale ostatecznie udało nam się go odeprzeć. Bolid był już na krawędzi, ale tak jest tutaj zawsze - powiedział Rosberg, który w Singapurze wygrał po raz pierwszy w karierze.

Warty odnotowania jest też występ czterokrotnego mistrza świata Niemca Sebastiana Vettela (Ferrari), który startował z ostatniej, 22. pozycji, a do mety dojechał piąty.

Kolejny wyścig - o Grand Prix Malezji - odbędzie się 2 października. W tegorocznym kalendarzu pozostały jeszcze imprezy w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii i Abu Zabi.