El. MŚ 2018: Francja lepsza od Holandii, faworyci nie zawiedli

W szlagierze trzeciej kolejki eliminacji mistrzostw świata Rosja 2018 Holandia przegrała na własnym stadionie z Francją 0:1. Jedynego gola zdobył najdroższy piłkarz świata Paul Pogba. W innych spotkaniach także nie było niespodzianek.

Holandia, Francja, a także Szwecja przystępowały do tej serii gier z czterema punktami i prowadziły w tabeli grupy A. Po trzeciej kolejce te proporcje nieco się zmieniły - w meczu na szczycie "Trójkolorowi" ograli Oranje i zepchnęli rywali z pierwszego miejsca. Zwycięstwo wicemistrzom Europy zapewnił w 30. minucie Paul Pogba. W pierwszej części gospodarze powinni otrzymać rzut karny, ale arbiter nie wskazał na "wapno".

Szwedzi bez problemu pokonali Bułgarów 3:0. W innym meczu tej grupy Białoruś zremisowała u siebie z Luksemburgiem 1:1. Goście przez całą drugą połowę grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Dirka Carlsona.

W grupie B z kompletem punktów prowadzi Szwajcaria, która skromnie, bo tylko 1:2, ograła Andorę. Kolejną "strzelaninę" urządzili sobie Portugalczycy. Przed kilkoma dniami mistrzowie Europy rozgromili Andorę 6:0, dziś nie dali najmniejszych szans Wyspom Owczym (także 0:6). Cristiano Ronaldo dorzucił do swego dorobku jedno trafienie, ale w poniedziałek pozostał w cieniu Andre Silvy, który w 25 minut ustrzelił klasycznego hat-tricka.

Bramkę w barwach Węgrów zdobył skrzydłowy Pogoni Szczecin Adam Gyurcso, a jego drużyna pokonała Łotwę 0:2.

Niespodzianek nie było także w grupie H. Bośnia i Hercegowina po dwóch golach Edina Dżeko uporała się z Cyprem, a Grecja w takim samym stosunku ograła Estonię. Faworyt w tej stawce, Belgia, zmiotła Gibraltar 0:6. Hat-trickiem popisał się Christian Benteke, który przy okazji zdobył najszybszego gola w historii eliminacji mistrzostw świata. Napastnik Crystal Palace potrzebował 8 sekund, by wpisać się na listę strzelców.

Wyniki poniedziałkowych meczów eliminacji MŚ 2018:

Grupa A:
Białoruś - Luksemburg 1:1 (Sawicki 80. - Joachim 85.)
Holania - Francja 0:1 (Pogba 30.)
Szwecja - Bułgaria 3:0 (Toivonen 39., Hijlemark 45., Lindeloef 58.)

Grupa B:
Andora - Szwajcaria 1:2 (Martinez 90. - Schaer 19., Mehmedi 77.)
Wyspy Owcze - Portugalia 0:6 (Andre Silva 12., 22., 37., Cristiano Ronaldo 65., Moutinho 90., Cancelo 90.)
Łotwa - Węgry 0:2 (Gyurcso 10., Szalai 77.)

Grupa H:
Bośnia i Hercegowina - Cypr 2:0 (Dżeko 70., 81.)
Estonia - Grecja 0:2 (Torosidis 2., Stafylidis 61.)
Gibraltar - Belgia 0:6 (Benteke 1., 43., 55., Witsel 19., Mertens 51., Eden Hazard 79.)